• Slide 07
  • Slide 08
  • Slide 08
  • Slide 09
  • Slide 12
  • Slide 11

Rok se s rokem sešel a u nás jako každý rok se pořádali Dožínky. Na začátku všechny uvitál „Pán táta s Paní mámou“ a veselou cháskou tradičním poděkováním za bohatou úrodu Zemi a celoroční práci svým poddaným. Pro klienty bylo připraveno bohaté pohoštění a do tance jim hrála kapela Vozembouši, která k nám díky velké oblibě u klientů jezdí pravidelně každým rokem.

 

Pán táta:
„Ej chaso naše, děkujem Vám za vše,
za Vaši píli,snahu, za celoroční námahu.
Teď na zdraví si připijme společně
a pak už jen hodujme, tancujme a bavme se báječně.“Cháska:
„Paní mámo, pán táto,
Už máme namleto,
obilí jsme vymlátili, do stodoly uschovali,
Teď chcem hold zemi vzdát
a do rána se radovat a tancovat.“


V sobotu dne 13. 10. 2018 se u nás v domově konal Den otevřených dveří. Zájemci měli možnost se podívat na pokoje, kde jsou klienti ubytováni. Byly jim předány všechny informace o službě a nakonec si mohli posedět u šálku kávy, čaje a občerstvení a prohlédnout si kroniku s fotografiemi z akcí, které se u nás pravidelně konají. Sebou si poté odnesli letáček se všemi informacemi a tužku s názvem domova , kterou v rámci volnočasových aktivit vyráběli klienti.

Tak jsme se opět postavili na startovní čáru projektu Jedeme v tom společně 3 a tentokrát jsme se vydali po krásách naší a slovenské země. Startovali jsme ve Vrbně pod Pradědem přesně 1.3.2018 v  10:10 hodin. Díky organizátorům a sponzorům akce mají naši klienti možnost udělat něco pro zdraví a ještě se u toho dobře pobavit a najít nové přátelé. Každý den po dobu dvou měsíců klienti budou moct ukázat co v nich je. Proto držíme palce všem soutěžícím a přejeme jim spoustu zážitků na pomyslných cestách.

Únorové aktivity začaly velmi pozvolna, a to posezením u dobré kávy a hezkou písničkou v hrdle. Klienti si zavzpomínali na lidové písně a na ty které si nevzpoměli našli ve zpěvníku. Pro naše klienty byly uspořádány trhy, které jsou u nás pravidelně. Klienti mají možnost si koupit co potřebují od různých domácích potřeb, přes oblečení až po něco sladkého. Také je třeba procvičit jemnou motoriku a k tomu slouží výroba různých dekorací z papíru. Protože u nás pravidelně fungují filmové odpoledne, tak si klienti pro tu příležitost udělali dobré jednohubky. Konec měsíce završili přípravou na projekt Jedeme v tom společně 3, kde je náš domov také přihlášen.

Leden, nový začátek Nového roku 2018. Naši klienti vstoupili do Nového roku s velkým elánem. Aktivity nám v lednu otevřel Církevní sbor svým zpěvem. Klientky se nebály po svátcích si něco dobrého upéct nebo udělat. Proto o slané záviny nebo mrkvový salát se podělily společně s ostatními klienty u dobrého filmu. Pánové se připojili k pravidelnému cvičení, a také se všichni sešli u své nejoblíbenější aktivity - hry Binga. Konec měsíce si dámy zpříjemnily výrobou mraků.

V rámci projektu Ježíškova vnoučata pořádáným Českým rozhlasem,kdy přáním našich klientek bylo setkat se se zpěvačkou Ewou Farnou. Paní Ewa byla tak hodná, že přání klientkám velmi ráda splnila a přijela je navštívit. Vše bylo jako překvapení, takže naše klientky do poslední chvíle  nevěděly, že budou mít tak vzácnou návštěvu. Ewa dorazila s velmi dobrou náladou a kytičkou pro naše seniorky. Bylo to opravdu super překvapení, naše klientky Ewu vyzpovídaly. Tímto bychom rádi poděkovali Ewě Farné a projektu Ježíškova vnoučata, díky kterým mají naše klientky nezapomenutelný zážitek.

 

Po dvou měsících pravidelného ježdění na rotopedech jsme se 28. 4. 2017 přiblížili k Paříži. V 9:40 hodin byl start posledního dne jízdy a do cílové rovinky už jen chybělo 50 km. Naši klienti se posledních kilometrů zhostili opravdu dobře a do cíle dojeli v 10:24 hodin. Je to opravdu super výkon, na který jsme si pod pomyslnou Eiffelovou věží slavnostně připili sektem. Vyhlášení vítěze proběhlo 4. 5. 2017 živě přes youtube. Náš domov se umístil na krásném 16. místě z 53. domovů. Za toto krásné místo jsme naše klienty odměnili drobným dárkem a děkujeme všem klientům, kteří se na tomto projektu účastnili. Klobouk dolů před jejich výkonem. A již teď se těšíme na 3. ročník projektu.