• Slide 07
  • Slide 08
  • Slide 08
  • Slide 09
  • Slide 12
  • Slide 11

V rámci projektu Ježíškova vnoučata se našemu klientovi splnil sen. Protože rád sleduje hokej a fandí třineckým Ocelářům, rozhodli jsme se mu vysnít návštěvu hokejistů klubu HC Oceláři Třinec. Což se také povedlo. Dne 9. 1. 2019 pana Mirka a další klienty čekalo velké překvapení, když do společenské místnosti za nimi přišli třinečtí hokejisti i s maskotem Dráčkem Werkáčkem. S naším klientem se osobně přivítali a jako dárek mu přinesli dres, šálu a dort se znakem klubu. Klienti byli touto vzácnou návštěvou zaskočeni, ale nadšení. Atmosféra byla uvolněná a klienti se . Po hodinovém povídání hokejisti podepsali klientům své kartičky a rozdali ji  je. Na oplátku hokejisté dostali sbírku pohádek, které napsali sami klienti. Byl to úžasný zážitek za který vděčíme projektu ježíškova vnoučata, anonymnímu vnoučeti, který se rozhodl přání splnit a samozřejmě samotnému klubu a hokejistům. Za klienty ze srdce děkujeme.

Jako loni tak i letos byly plněny přání v projektu Ježíškova vnoučata. Všem klientům, které jsme do projektu zapojili se splnilo jejich přání. Proto touto cestou chceme poděkovat všem lidem, kteří se rozhodli pomoci a stát se Ježíškovým vnoučetem. Moc děkujeme za teplou vestu s pantoflemi a ponožkami, za karton cigaret, vitamíny pro naši klientku, balíček dobrot, drogistický balíček, který uděla velkou radost, za účast našeho klienta na zabijačce, za odvoz na připomínku do kostela, za stojan na malířské plátna, za sadu na vyšívání, za zprostředkování exkurze a doprovodu na bývalé pracoviště našeho klienta v Třineckých železárnách, a také za zprostředkování návštěvy hokejistů HC Oceláři Třinec v našem domově.

Rok 2018 se nese v duchu splněných přání a nadělování. Díky Tescu měli naši klienti opravdu štědré Vánoce. Připravili pro naše klienty ve svém obchodě strom, na kterém byly pověšeny hvězdičky s přáním našich klientů. Každý zákazník, který si šel nakoupit, mohl si vybrat hvězdičku s určitým přáním a to koupit v obchodě a odevzdat na informacích. Díky štědrosti zákazníků a personálu Tesca všichni klienti dostali pod stromeček dáreček, který si přáli. Za to Tescu moc děkujeme. I nejen díky tomu měli senioři krásný Štědrý den. Strávili ho totiž společně u štědrovečerního obědu složeného z hrachové polévky a bramborového salátu s rybou nebo řízkem. Na stole samozřejmě nesmělo chybět cukroví, ovoce a přípitek. Před samotným obědem byly seniorům rozdány dárečky, také se četlo z Bible a zpívali koledy. Po obědě mohli klienti ještě posedět u šálku kávy a koláče.

Rok se s rokem sešel a u nás jako každý rok se pořádali Dožínky. Na začátku všechny uvitál „Pán táta s Paní mámou“ a veselou cháskou tradičním poděkováním za bohatou úrodu Zemi a celoroční práci svým poddaným. Pro klienty bylo připraveno bohaté pohoštění a do tance jim hrála kapela Vozembouši, která k nám díky velké oblibě u klientů jezdí pravidelně každým rokem.

 

Pán táta:
„Ej chaso naše, děkujem Vám za vše,
za Vaši píli,snahu, za celoroční námahu.
Teď na zdraví si připijme společně
a pak už jen hodujme, tancujme a bavme se báječně.“Cháska:
„Paní mámo, pán táto,
Už máme namleto,
obilí jsme vymlátili, do stodoly uschovali,
Teď chcem hold zemi vzdát
a do rána se radovat a tancovat.“


V sobotu dne 13. 10. 2018 se u nás v domově konal Den otevřených dveří. Zájemci měli možnost se podívat na pokoje, kde jsou klienti ubytováni. Byly jim předány všechny informace o službě a nakonec si mohli posedět u šálku kávy, čaje a občerstvení a prohlédnout si kroniku s fotografiemi z akcí, které se u nás pravidelně konají. Sebou si poté odnesli letáček se všemi informacemi a tužku s názvem domova , kterou v rámci volnočasových aktivit vyráběli klienti.

Tak jsme se opět postavili na startovní čáru projektu Jedeme v tom společně 3 a tentokrát jsme se vydali po krásách naší a slovenské země. Startovali jsme ve Vrbně pod Pradědem přesně 1.3.2018 v  10:10 hodin. Díky organizátorům a sponzorům akce mají naši klienti možnost udělat něco pro zdraví a ještě se u toho dobře pobavit a najít nové přátelé. Každý den po dobu dvou měsíců klienti budou moct ukázat co v nich je. Proto držíme palce všem soutěžícím a přejeme jim spoustu zážitků na pomyslných cestách.

Únorové aktivity začaly velmi pozvolna, a to posezením u dobré kávy a hezkou písničkou v hrdle. Klienti si zavzpomínali na lidové písně a na ty které si nevzpoměli našli ve zpěvníku. Pro naše klienty byly uspořádány trhy, které jsou u nás pravidelně. Klienti mají možnost si koupit co potřebují od různých domácích potřeb, přes oblečení až po něco sladkého. Také je třeba procvičit jemnou motoriku a k tomu slouží výroba různých dekorací z papíru. Protože u nás pravidelně fungují filmové odpoledne, tak si klienti pro tu příležitost udělali dobré jednohubky. Konec měsíce završili přípravou na projekt Jedeme v tom společně 3, kde je náš domov také přihlášen.

Leden, nový začátek Nového roku 2018. Naši klienti vstoupili do Nového roku s velkým elánem. Aktivity nám v lednu otevřel Církevní sbor svým zpěvem. Klientky se nebály po svátcích si něco dobrého upéct nebo udělat. Proto o slané záviny nebo mrkvový salát se podělily společně s ostatními klienty u dobrého filmu. Pánové se připojili k pravidelnému cvičení, a také se všichni sešli u své nejoblíbenější aktivity - hry Binga. Konec měsíce si dámy zpříjemnily výrobou mraků.

V rámci projektu Ježíškova vnoučata pořádáným Českým rozhlasem,kdy přáním našich klientek bylo setkat se se zpěvačkou Ewou Farnou. Paní Ewa byla tak hodná, že přání klientkám velmi ráda splnila a přijela je navštívit. Vše bylo jako překvapení, takže naše klientky do poslední chvíle  nevěděly, že budou mít tak vzácnou návštěvu. Ewa dorazila s velmi dobrou náladou a kytičkou pro naše seniorky. Bylo to opravdu super překvapení, naše klientky Ewu vyzpovídaly. Tímto bychom rádi poděkovali Ewě Farné a projektu Ježíškova vnoučata, díky kterým mají naše klientky nezapomenutelný zážitek.