• Slide 07
  • Slide 08
  • Slide 08
  • Slide 12
  • Slide 09
  • Slide 11

MUZIKOTERAPIE – 3. 4. 2017

Toto pondělí proběhlo u nás první setkání s muzikoterapií nazvané „Hudbou k dobré náladě“ pod vedením lektorky Mgr. Jany Turkové z evropského spolku pro OZP. Přes rozpačitý začátek jsme se rozezpívali a zkusili si využít v hudbě různé rytmické nástroje a společně se prostě bavit hudbou. Naše společná setkání s muzikoterapií budou pravidelná a doufáme, že se všem zúčastněným podaří udržet díky hudbě dobrou náladu.

VYSTOUPENÍ DĚTÍ Z POLSKÉ MŠ – 30. 3. 2017

Děti z Polské mateřské školy v Jablunkově mezi nás přišly 30. 3. Děti měly připravené moc pěkné vystoupení a dárečky pro všechny. Vystoupení malých námořníků a námořnic se všem moc líbilo. O této návštěvě v našem zařízení se můžete také dočíst v Głosu Ludu.
http://glosludu.cz/Kultura/detail/Najmlodsi_u_najstarszych/12


VYSTOUPENÍ HUDEBNÍKA FILIPA KASZTURY – 31. 3. 2017

Poslední lednový den přišel za námi hudebník Filip Kasztura. Přinesl si sebou elektronický klavír a housle. Hodina, kterou jsme společně strávili, byla moc příjemným zpestřením zimního času. Společně jsme si zazpívali lidové i „kostelní“ písničky, které Filip Kasztura doprovázel na klavír nebo housle. Zazpíval nám také několik skladeb ze svého repertoáru. Zpívali jsme si nejen česky a polsky, ale zazněla i španělština a latina. Bylo to moc pěkné a povzbudivé odpoledne.

TANEČNÍ VYSTOUPENÍ DĚTÍ Z DDM – 16. 3. 2017

Ve čtvrtek odpoledne navštívily náš Domov děvčata z tanečního kroužku z DDM Jablunkov, který vede Dorota Cibulec. I když hudba i vystoupení byly v „moderním“ duchu, všem se to líbilo a děvčata byla odměněna velkým potleskem.

OSLAVA MDŽ – 8. 3. 2017

Svátek MDŽ byl pro naše uživatele příležitostí pro posezení u zákusku a kávy. Pozvali jsme mezi sebe také pana Kučeru, který náš zpěv doprovodil na harmonice. Bylo to moc příjemné odpoledne.

 

Podkategorie