• Slide 01
  • Slide 02
  • Slide 03
  • Slide 04
  • Slide 05
  • Slide 06

Krásné, slunečné počasí nás láká ven a proto s klienty chodíme na procházky, cvičíme na čerstvém vzduchu a občas grilujeme. K tomu si zazpíváme a hned nám je veselo.

Nákupy v našem domově jsou prioritně pro imobilní klienty a klienty bez rodinných příslušníků, ale v této nelehké době se snažíme klientům plnit každé přání a proto vždy v úterý odpoledne vyrážíme na nákupy. Zkrátka jeden košík nestačí :-)

Životní jubileum je významná událost na kterou se všichni velice těšíme a proto na přání klientky byla uspořádána oslava dle jejích představ.

V době koronavirové jsme se s klienty snažili těžké chvíle a odloučení od rodin překonat různými aktivitami a všemožně klienty potěšit a rozveselit. Tvořením, pečením, vařením, tréninkem paměti a společenskými hrami. Vše mělo větší intenzitu než obvykle, více jsme se semkli a pomáhali si mezi sebou hlavně psychickou podporou. Také jsme využívali moderní technologie ke komunikaci s nejbližšími. Zkrátka s úsměvem jde všechno líp.

Dne 19. února se konal u nás v domově seniorský bál, který si všichni účastníci náramně užili. Nechyběl kulturní zážitek v podobě profesionálních dětských tanečníků a mistrů v latinskoamerických tancích Tobias Ottner a Karolína Jelínková, dále také klasická tombola a krátká ukázka charlestonu.

V únoru pro nás restaurace Malcovna uspořádala oběd, který jsme pojali čistě jako ,,pánskou jízdu,,.

Odpolední posezení v báječné kavárně U Štefánika v Českém Těšíně.

Třída MŠ Koňákov si pod vedením p. učitelky Kajzarové a ochotné p. ředitelky Smigové připravila pro naše seniory pohádku Dvanáct měsíčků. Děti byli okouzlující a některé ,,babičky,, jak jim děti říkali, se ujali i oblékání dětí po skončení akce.

Díky tomuto projektu a lidem kteří se do něj zapojili mohli naši klienti dostat dárek k vánocům, který si opravdu přáli. Patřil mezi ně například kouzelník, nebo zabijačkové hody od řeznictví u Bobra, také sluchátka k televizi nebo mimo jiné klávesy na kterých si zavzpomínají klienti, že kdysi hráli, ale učí se na nich i aktivizační pracovnice, které mají tak hezký doprovod ke zpěvu a jsou nedílnou součástí biblických hodin. Děkujeme všem co udělali radost našim seniorům.

S klienty jsme se zúčastnily ocenění dobrovolníků Adry, kde jsme podpořili a poděkovali našim dobrovolníkům, kteří docházejí za našimi klienty do domova. Hned na druhý den se konala vánoční kavárnička s Adrou.

Ve dnech 28.-29. 11 jsme opět navštívili prodejní výstavu, kde jsme úspěšně prezentovali výrobky našich klientů.

Lampionový průvod se konal poslední říjnový den, počasí nám přálo a proto se letošní ročník opět vydařil, pro všechny přítomné bylo připraveno malé občerstvení a atmosféra byla v rodinném duchu.

Již tradičně se v našem domově konaly dožínky , které zahájil se svým požehnáním pastor z evangelické církve. Hlavním programem nás potěšily Havířovské babky, které u nás byly již podruhé a opět měly skvělý repertoár. Připraveno bylo i bohaté občerstvení a celé dopoledne bylo veselo.

Pravidelně s klienty pořádáme společná cvičení, na které se vždy velmi teší. Vždy se snažíme přijít s nečím novým, například tanec s šátky, používáme hudební nástroje, míče apod.

Nezapomínáme ani na individuální potřeby klientů a proto se jim snažíme splnit jejich přání jít třeba na pivo, nebo na prohlídku Těšínského náměstí. Někdy je navštíví zvířecí přátelé apod.

Klientům jsme připravily havajské posezení, aby se naladili na přicházející léto a mohli si vyzkoušet různé druhy melounů a osvěžit se nealko mojitem.

V průběhu roku nás navštěvují děti a studenti, kteří vždy zpestří našim klientům pobyt v domově svou energií a nadšením pro dobrou věc. Radost je oboustranná. Naši klienti, že mohou být mezi mladými a děti potěší potlesk a malá odměna.

K velké radosti, nadšení i úžasu klientů nás navštívil terapeutický poník Sofinka, která vykouzlila úsměv na každé tváři. Klienti si Sofinku mohli vykartáčovat, vyčesat jí hřívu a zcela imobilní klienty navštívila Sofinka přímo u postele. Pro mnohé to byl první kontakt s poníkem a celý domov se jí odvděčil pamlskem v podobě svazků čerstvé mrkve.

Jako každý rok i letos se klienti nemohli dočkat voňavé smaženice na špeku s cibulkou. K tomu jim hrála tahací harmonika. Počasí vyšlo a všichni si pochutnali.

S klienty hodně využíváme k vaření a pečení sezonní ovoce a plody rostoucí v blízkosti domova, např. bezinky. Z kterých jsme uvařili výborný sirup.

Venku se nám pokazilo počasí a proto jsme si uspořádali karaoke, pro mnohé zpívat do mikrofonu byla výzva a ostatní je za odvahu odměnili potleskem.

Jelikož nám vyšlo krásné počasí, svítilo sluníčko a pampelišky byly v plném květu poseděli jsme venku a jarní kvítí nás inspirovalo i k tvorbě.

Přípravy na letošní velikonoce byli velkolepé, navštívili jsme i velikonoční výstavu. Atmosféru svátků jara jsme si náležitě užili.

Příprava na očekávané jaro je v plném proudu, klientům udělalo nejvíc radosti sázení jarních květin, které ozdobily a provoněly nejen společenské místnosti.

Narozeninovou oslavu uspořádáme na přání klienta nebo jejich rodin.

Letos proběhl první ročník Masopustu, tímto jsme se oficiálně rozloučili se zimou, a nastolili předvelikonoční půst a jak jinak než hodokvasem, který k masopustu patří, scénku o masopustním medvědovi si připravili naše aktivizační pracovnice a dobrovolnicí s Adry, slečnou Jůlinkou. Všichni jsme strávili hezké odpoledne a už se těšíme na další ročník.

Zima našim klientům příjde již dlouhá a tak si zpříjemňujeme čekání na jarní počasí společnými hrami a přednáškami například o rybářství a Novém Zélandu.

Poslední den v roce jsme s klienty oslavili jaksepatří.

Pro klienty bylo připraveno vánoční posezení včetně rozbalení drobných dárků, bohatého občerstvení, požehnání vánočních svátků a krátkého koncertu.

Tvoříme, vaříme, pečeme v předvánočním čase.

Předvánoční čas našim klientům zpříjemnili koncerty a představení dětí s MŠ Koňákov, na flétny nám přišli zahrát deti z PZŠ pod vedením paní učitelky Dobnerové, děti z 1.B. ZŠ Masarykovy.

V našem domově již tradičně přišel klienty potěšit Mikuláš tentokrát bez čerta zato se dvěma anděly. Než Mikuláš rozdal nadílku, andělé zazpívali klientům koledy.

Dne 29.11-30.11 jsme se zúčastnili vánočního jarmarku v centru sociálních služeb Českého Těšína.

Rok se s rokem sešel a opět se konal lampionový průvod, který přišla podpořit i paní starostka Hřebačková, také přišlo spoustu dobrovolníku i z řad Adry. Tímto všem děkujeme za účast a pomoc při organizaci.

Zavítalo k nám již potřetí Duo Rugiery se svým vystoupením, opět potlesk klientů nebral konce. Trénovali jsme pamět v soutěži Česká tajenka. Tým, který vyhrál obdržel svou výhru. Léto jsme zakončili již tradičně dožínkami, na které jsme měli připravené představení s názvem Kouzelná úroda, které secvičili aktivizační pracovnice Magda a Žaneta. Bylo připraveno občerstvení.

Hra česká tajenka

Dožínky

Pěkné počasí jsme využívaly hlavně k venkovním aktivitám, procházkám a dalším. Například jsme pořádali hry bez hranic, které si klienti maximálně užili.

Hry bez hranic

Dne 20.6.2018 jsme se zůčastnili Dne sociálních služeb, zdraví a souvisejících aktivit 2018 na náměstí ČSA v České Těšíně. Kde jsme prezentovali výrobky našich klientů a práci s nimi.

V domově probíhají pravidelně velké společenské akce jako Den Matek a vystoupení PZŠ, smažení vaječiny, vystoupení mažoretek Srdíčko z DDM Český Těšín, Taneční vystoupení flamenca. Klienti mají tyto akce velmi rádi a obohatí to jejich volný čas.

Abychom se nenudili, zahráli jsme si stolní hry.

Účastnili jsme se Workshopu.

Dali jsme se do šití, rozhodli jsme se, že ušijeme malé tašky.

Na velikonoce jsme si společně upekli beránka. Ten chutnal :-)

Před velikonocemi jsme se nenudili, tvořili jsme velikonoční zajíce, zdobili kočičky vajíčky.

Jedna z nejoblíbenějších činností našich klientů je společné kuchtění. A proč by také ne, když si na konečném výsledku mohou všichni pochutnat :-)

Zima už je skoro pryč, a aby nám bylo veseleji, vrhli jsme se do jarního tvoření. Přáníčka, srdíčka, ptáček v kleci i kytičky nám zpříjemnily nejen čas, ale i prostředí. A pomalu se začínáme připravovat i na velikonoce!

Člověče nezlob se, domino, karty či křížovky – ve všem se dá soutěžit! A v zápalu boje může člověk zapomenout i na nějaké ty bolístky. Výherci pak obdrželi sladké ceny a všichni zúčastnění si odnesli diplom.

Nový rok jsme v našem domově zahájili koncertem smíšeného pěveckého sboru Collegium Canticorum.

Nejen slovem a zpěvem je člověk živ. V průběhu ledna si naši klienti sami smažili bramborové placky. A že chutnaly!

Někdy si posedíme v kavárničce (i s pivkem), někdy se věnujeme výtvarné činnosti nebo si zahrajeme Bingo.

Dne 27.12.1017 jsme klientům rozdávali dárky, které za velkého přispění obchodního řetězce Tesca, kde byl umístěn strom přání klientů a nakupující mohli zakoupit dárek, který si daný klient přál a udělat tak něco pěkného. Klienti byli překvapeni a potěšeni zároveň.
Tímto děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli.

Ve středu 20. prosince 2017 se konalo posezení s našimi klienty , které proběhlo v hlavní jídelně  domova. Naše pozvání na tuto akci přijal i místní evangelický farář Mojmír Blažek, který předal lidem vánoční poselství a hudbu a zpěv už tradičně zajistil pan Milan Kantor, který vede evangelické hodiny.

Na úvod naše uživatele přivítal pan ředitel a sociální pracovnice a popřáli všem pokojné Vánoce. Zazpívali jsme si koledy, pochutnali si na chlebíčcích, cukroví a vaječném koňaku. Potěšením pro nás byly spokojené tváře klientů.

Společně s našimi klienty jsme si připomněli den sv.Mikuláše. Po rozdání malé, sladké odměny od Mikuláše proběhlo vystoupení dětí ze ZŠ s polským jazykem vyučovacím z Českého Těšína, pod vedením paní učitelky Mgr. Renaty Dobnerové. Děti si pro seniory připravily koledy jak v polském tak českém jazyce. Vystoupení bylo nádherné. Mikuláš s andělem a čertem mezitím obdarovávaly klienty na pokojích, kteří se koncertu nezůčastnily.

1.a 2. prosince 2017 se v Centru sociálních služeb Český Těšín konala tradiční, vánoční a prodejní výstava. Byli jsme pozváni abychom také prezentovali výrobky našich klientů. Zahájení výstavy  zpestřiloédno krátké představení , které secvičili senioři jmenovaného domova. Naši klienti se přišli na výstavu podívat, ať už za doprovodu prac ovn&iacu te;ků a nebo je doprovodili rodiny. Bylo to pěkné završení celoroční práce a také odstartování vánočního času.